yükleniyor

E-Ticaret

Geride bıraktığımız çeyrek yüzyılda yaşadığımız teknolojik devrim sadece günlük hayatımızı etkilemek ile kalmadı, iş hayatı ve ekonomik faaliyetlere bağlı tüm sistemleri doğrudan yeni bir yapılanmaya sürüklerken yaşamımıza da yeni kavramlar girmesini sağladı. Teknolojinin getirdiği bu yeni yapılanma sayesinde e-ticaret, e-posta, e-devlet gibi yeni kavramlar hayatımızın birer parçası haline geldiler. Söz konusu teknolojik devrimi teorik olmaktan çıkarıp pratiğe döken kişi ve kurumlar ise kısa zamanda büyük ilerleme kaydettiler.

Bu sayede "elektronik ticaret" kavramının kısaltılmış hali olan e-ticaret bütün bu gelişmeleri sembolize eden ve her birini tek çatı altında birleştiren bir kavram olarak kabul edildi. e-Ticaret hayatımıza henüz girmiş bir kavram olsa da gerçek hayatta yapabileceğimiz tüm ticari işlemlerden daha fazlasını bünyesinde barındıran bir ekosistemdir.

Öyle ya da böyle bu ekosistemin bir parçası olmak isteyen irili ufaklı işletme ve firmalar sınırsız pazar alanı ve sanal rekabet gücü elde etmeye başladılar. e-Ticaret kavramını internet aracılığı ile tüm bilgi, para, hizmet ve buna benzer ekonomik sistemlerin değişim ve gelişim süreci olarak tanımlayabiliriz. Ticaretin bilişim ağları üzerinden yapılmasıdır e-Ticaret. Tüzel kişiler ve kurumsal firmalar kolay yoldan büyük satışlar elde etmek ve yüksek kar marjına ulaşmak için e-Ticaret sistemlerine yatırımlar yapmaktadır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!